- piece wolnostojące
- wkłady kominkowe
- ogrzewacze wody
- turbiny wiatrowe
- akcesoria
- grille
Biomasa

sklep on-line
Pojęcie biomasy
Biomasa jest substancją organiczną, zawierającą węgiel pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Zalicza się do niej drewno, odpady drzewne z przemysłu drzewnego, celulozowo-papierniczego, meblarskiego i leśnictwa, odpady komunalne i przemysłu spożywczego, odpady roślinne, odchody zwierzęce. Stanowi ją także materiał roślinny, hodowany w celach energetycznych.
Biomasa jest trzecim, co do wielkości, naturalnym źródłem energii na świecie. Ma wyjątkowe znaczenie w bilansie paliwowo-energetycznym – spełnia oczekiwane efekty ekologiczne, jest szeroko dostępna, osiąga konkurencyjne ceny na rynku paliw. Może stanowić alternatywę dla tradycyjnych nośników energii.
Biomasa występuje w różnych stanach skupienia. Wyróżniamy:
- biomasę stałą – odpady drzewne, brykiety, pellety, słoma, osady ściekowe, zrębki drzewne, trociny, wióry, drzewny pył,
- biomasę ciekłą – etanol, metanol i inne frakcje olejów roślinnych,
- biomasę gazową – biogaz (gaz błotny).
W Polsce najczęściej stosowana jest biomasa w formie stałej, wykorzystywana - w procesie spalania - jako paliwo w celach grzewczych. Nośnikiem energii jest tu drewno w różnej postaci oraz pochodząca z różnych roślin słoma.
Energia biomasy, korzyści
Uważa się, że spalanie biomasy jest bardziej ekologiczne niż spalanie paliw kopalnych. Cechuje się niższym poziomem emisji gazów cieplarnianych – dwutlenku węgla, metanu, a także szkodliwych związków siarki, które towarzyszą wydobyciu i eksploatacji paliw kopalnych. Paliwo to jest nieszkodliwe dla środowiska - uwalniany w wyniku produkcji energii dwutlenek węgla krąży w przyrodzie w obiegu zamkniętym, w procesie fotosyntezy jest absorbowany przez rośliny energetyczne (zostaje osiągnięty efekt tzw. zerowej emisji dwutlenku węgla).
Stosowanie biomasy niesie za sobą wiele korzyści, które wynikają z lokalnych uwarunkowań środowiskowych, gospodarczych i społecznych. Z uwagi na duży udział rolnictwa w gospodarce oraz dzięki sprzyjającym warunkom klimatycznym, jest pewnym i stałym nośnikiem energii w naszym kraju. Pod tym względem Polska posiada bogate zaplecze surowcowe. Wykorzystanie biomasy umożliwia zaspokojenie energetycznych potrzeb lokalnych społeczności. Podnosi bezpieczeństwo energetyczne regionu oraz poprawia koniunkturę lokalną, szczególnie na obszarach wiejskich, w których występuje problem nadprodukcji towarów rolnych.
Wykorzystywanie tego źródła energii jest opłacalne w wymiarze stricte ekonomicznym, jak również ekologicznym. Udział biomasy w krajowym bilansie paliwowym energetyki odnawialnej stale rośnie.
Oferta
Oferta obejmuje montaż instalacji wykorzystujących efektywne źródła cieplne lub kogeneracyjne, zasilane paliwem biomasowym oraz budowę hal z przeznaczeniem pod magazynowanie biomasy.
Zakres robót:
- Wykonanie dokumentacji technicznej oraz dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę/zgłoszenia
- Zakup urządzeń, montaż i podłączenie gotowej instalacji do instalacji odbiorczych w budynku
- Montaż układów podawczych paliwa (w przypadku kotłów z automatycznym zasypem paliwa)
- Budowę pomieszczeń technicznych (magazyn opału)
- Zakup i montaż magazynów ciepła (w tym zasobników ciepła na C.W.U.)
- Inne roboty budowlane związane z instalacją źródła ciepła
W systemie „pod klucz” realizujemy inwestycje, których przedmiotem jest dostawa i instalacja urządzeń zasilanych biomasą oraz budowa hal magazynowych, chroniących paliwo przed czynnikami atmosferycznymi.
Nasza oferta obejmuje projektowanie i wykonawstwo instalacji grzewczych dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych oraz firm.